آرمان ولایت

جبهه وبلاگ نویسان مطالبه گر انقلاب اسلامی

آرمان ولایت

جبهه وبلاگ نویسان مطالبه گر انقلاب اسلامی

آرمان ولایت
"یا ایها الذین امنوا ادخلوا فی السلم کافه و لاتتبعوا خطوات الشیطان انه لکم عدو مبین: ای کسانی که ایمان آوردید، همگی در تسلیم و طاعت خدا در آیید و پیروی از گام های شیطان نکنید، که او برای شما دشمنی آشکار است."1

"امروز مهمترین ابزار جنگ بین قدرت ها در دنیا رسانه است و حتی قدرت های بزرگ هم با رسانه کار می کنند. تاثیر رسانه ها و این شبکه های عظیم اطلاع رسانی اینترنتی و... از سلاح، موشک و بمب اتم بیشتر است. دنیای امروز، یک چنین دنیایی است. روز به روز هم دارند این میدان را گسترش می دهند. امروز آرایش رسانه ای و فرهنگی که در مقابل جمهوری اسلامی قرار دارد، بسیار آرایش پیچیده، متنوع، متکثر، کار آمد و فنی و پیشرفته است."2


امروزه فضای مجازی (به ویژه اینترنت) با پیام رسانی به اقصی نقاط جهان نقش جدی در شکل دهی به فرهنگ، هویت، باورها، ارزش ها و ویژگی های شخصیتی افراد دارند. دشمن از طریق بکارگیری شبکه های ضد اجتماعی همیشه آنلاین، بستری را برای فروپاشی کشورها ایجاد می کند، به طوری که باعث سطحی نگری فکری شده است؛ این تفکر بر آمده از فضای مجازی و نفوذ شبکه های به ظاهر اجتماعی نظیر تلگرام، واتس اپ، اینستاگرام و... که دارای اطلاعات ناقص، مهندسی شده یا غلط هستند، سطحی نگری فکری به ویژه "توهم همه چیز دانی" را به یک انسان خالی از قوه فهم و درک القاء می کند. به گونه ای که ذهن و قلب این نوع از کاربران زمینه مناسبی برای پذیرش خواسته های عوامل نفوذی را بدون مقاومت فراهم می کند. این نگرش باعث می شود کاربر در زمین بازی طراحی شده از طرف دشمن مشغول به ترویج ارزش های دینی و انقلابی شود و این روش را حمله موفقیت آمیزی علیه فعالیت های دشمن تصور کند، غافل از آن که متناسب با اهداف دشمن پیش می رود. و کاربرانی که در این محیط مطابق خواست دشمن فعالیت نکنند حذف می شوند. کمپین های زیادی در شبکه های به ظاهر اجتماعی ایجاد شد ولی هیچ کدام، به سرانجام نرسیدند مانند کمپین امام هادی علیه السلام و کمپین حمایت از شیخ نمر.

فضای مجازی در یک نگاه مثل چاقوی دو دم و بسیار خطرناک است، همچنان که مقام معظم رهبری در این خصوص می فرمایند:"اینترنت یکی از نعم بزرگ الهی است، اما در عین حال یک نغمت بزرگ هم است؛ یعنی یک چاقوی دو دم و خطرناک... اینترنت الان مثل یک جریان افسارگسیخته است... این مثل آن است که کسی یک سگ وحشی را بیاورد، بگویند قلاده اش کو!؟ بگویند سفارش کرده ایم آهنگری قلاده را بسازد."3

این صراحت در کلام و بیان بی پرده از معضلات اینترنت توسط مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) گویای اهمیت فضای مجازی و لزوم برنامه ریزی در این فضا است. البته این نکته را نباید فراموش کرد که تعبیر به چاقوی دو لبه در مورد فضای مجازی گویای این است که اولا: در استفاده از چاقو استاندارد و قانون کنترل وجود دارد که به عنوان نمونه چه چاقویی در آشپزخانه کاربرد دارد و چه چاقویی در قصابی مورد استفاده است، اما در فضای مجازی فعلی کشور ما هیچ گونه استاندارد و قانونی برای کنترل وجود ندارد تا جایی که از کودک شش یا هفت ساله گرفته تا شخص پنجاه یا شصت ساله از یک اینترنت استفاده می کند، و این موضوع سبب نگرانی های زیادی شده است. ثانیا: مدیریت در یک چاقوی دو لبه، وابسته به دسته آن است که در این مثال، دسته چاقو در دست دشمنان است و برای کاربران، به لحاظ وابستگی شدید در زیر ساخت های فضای مجازی تقریبا مدیریتی در این فضا وجود ندارد و بدون شک این چاقوی دو لبه به هر جهتی که دشمن اراده کند تمایل پیدا خواهد کرد.

حال باید از رجال سیاسی پرسید چگونه است که با این همه تاکید رهبر مقام معظم رهبری شما با حضور و فعالیت در این جاسوس کده های همیشه همراه باعث مشروعیت بخشی به آنها می شوید!؟ چرا مسئولین ناآگاهانه عمل می کنند و با عملکرد نادرست نامه ی رهبری را از طریق جنگ افزارهای جاسوسی انتشار داده اند و گمان می کنند عملکرد عاملان انتشار باعث تاثیرگذاری شده است؟ اما این توهمی بیش نیست زیرا علت تاثیرگذاری نامه متن و سخن نورانی حضرت امام خامنه ای مد ظله العالی بوده است. انقلاب اسلامی در برابر نیروهای به ظاهر ابر قدرت بارها توانسته اند پیروز میدان باشد و علت اصلی آن بکارگیری دستورات رهبر انقلاب اسلامی بوده است. حال باید از حضرات مسئول پرسید چگونه است که دستورات رهبر و تذکرات ایشان را در زمینه فضای مجازی نادیده گرفته اید و به تبلیغ شبکه های ضد اجتماعی پرداخته اید!؟ چرا مسئولین در جبهه خودی دچار انفعال هستند در حالی که دشمنان در جبهه باطل محکم و استوارند!؟ آیا شایسته است که مسئولین در زمین بازی دشمن آنقدر به نفع دولت های صهیونیستی در صحنه باشند و با فعالیت در شبکه های مجازی صهیونیستی، جبهه باطل را بر جبهه حق ترجیح دهند!؟ تا وقتی انفعال و پراکندگی در جبهه خودی وجود داشته باشد، هرگز چهره حق نمایان نخواهد شد.

مانند عملکرد وزیر خارجه ایران که باید از ایشان این سوال را پرسید شما با چه مجوزی در نرم افزار فیس بوک فیلترشده، که استفاده از آن شرعا حرام است، تبلیغ دیپلماسی عمومی آن هم به زبان فارسی می کنید؟ آیا شما مفهوم دیپلماسی را از دیدگاه رهبر انقلاب اسلامی درک کردید که فرموده اند: "اگر کسی بدون ایمان و باور عمیق به اهداف، در عرصه دیپلماسی فعال باشد قطعا نمی تواند موفق شود. عرصه مانند میدان جنگ است واقعیت این است که میدان دیپلماسی عرصه پنجه انداختن است و اگر کسی بدون اعتقاد راسخ به هدف، به این کار اقدام کند یا در همان موقعیت و یا در نهایت شکست خواهد خورد."4 وزیر خارجه ایران شما چگونه شان خود را تا حد کاربر و شهروند آمریکایی آن هم به بهانه دیپلماسی عمومی تنزیل دادید!؟ این عملکرد شما برای مردم ایران مفهومی به جز اظهار تسلیم شدن ایران در حوزه رسانه را ندارد.

حضرات مسئول فراموش کرده اید! چند سال پیش گزارشی از سوی وزارت خارجه دولت صهیونیستی آمریکا منتشر شد که در آن به وجود 18 میلیون کاربر اینترنتی در ایران به عنوان یک فرصت نگاه کرده بود. همچنین وزارت خارجه آمریکا همایشی با عنوان اینترنت در ایران برگزار کرد و افزایش نفوذ اینترنت ناسالم در جامعه ایران و گسترش موسیقی هایی همچون راک، متال و... از طریق شبکه جهانی اینترنت را امیدوارکننده دانسته بود. در این گزارش آمده بود بخشی از سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا CIA وظیفه دارد ضمن آلوده کردن اینترنت برای ایرانیان، در سایت ها و وبلاگ های ایرانی به جستجو پرداخته و پس از جمع آوری اطلاعات و آنالیز آنها از اطلاعات به دست آمده بهره برداری نماید.5

حال باید حضرات مسئول شورای عالی مجازی پاسخ دهند که چرا هیچ گونه اقدام مفید و موثری برای پاک سازی اینترنت و نجات کاربران ایرانی انجام نمی دهند!؟ هدف از سفر ریئس NSA را یادتان هست که در پی دو هدف، یکی اطمینان خاطر دادن به رژیم اشغالگر صهیونیستی از مانیتورینگ لحظه به لحظه ایران و استفاده کنندگان از فضای مجازی و پایش اطلاعات آنان به منظور طراحی حملات چه به صورت سایبری و چه به صورت تغییر اندیشه ذائقه مردم کشورمان، و دومی تقویت زیر ساخت های فناوری اطلاعات بر پایه ساخت محصولات صهیونیستی در نوروز 1395به کشورمان آمده بود!؟

آیا تاخیر راه اندازی شبکه ملی اطلاعات کمک به رژیم اشغالگر برای زودتر رسیدن به اهداف شان نیست!؟ چرا مسئولین فضای مجازی در جبهه خودی آنقدر پراکنده هستند که باعث تقویت دشمن می شوند!؟ زمان بیرون آمدن از این انفعال کی خواهد رسید!؟

مسئولین قوه قضائیه آیا وقت آن نرسیده پا به میدان عمل گذاشته و احکام قضائی را اجرا کنید!؟ چرا در برابر اعتراضات مردمی که خواستار رسیدگی به منکرات از طریق مسدود سازی شبکه های مجازی صهیونیستی هستند هیچ گونه اقدامی انجام نمی دهید!؟

مدیران صداوسیما چرا به جای تبلیغ از کالا ها و نرم افزارهای ایرانی در زمین دشمن به تبلیغ جنگ افزارهای اینترنتی دولت های صهیونیستی نظیر تلگرام و اینستاگرام می پردازید!؟ شما که وظیفه نشر احکام انقلابی و اسلامی را از طریق رسانه دارید چگونه با ساخت فیلم های نامناسب زندگی به سبک غربی را در جامعه اسلامی به نمایش می گذارید!؟

وزارت ارتباطات اگر آنقدری که به فکر افزایش پهنای باند و دلالی پهنای باند هستید به فکر راه اندازی شبکه ملی اطلاعات می بودید، می توانستید دست جاسوسان را از مرز کشور کوتاه و امنیت کاربران ایرانی را تامین کنید. شما با چه تکیه گاهی در برابر احکام قضایی ایستاده اید!؟ مسئولین وزارت ارتباطات آیا شما با ورود بی سابقه اینترنت نجس آمریکایی به کشورمان، بر این باور هستید که اینترنت پاک را در اختیار کاربران ایرانی قرار دادید!؟

توجه به بیانات مقام معظم رهبری خود درسی بزرگ است که ما را از گزند دولت های صهیونیستی و در راس آنها آمریکای جنایتکار دور داشته تا بتوانیم با چشمانی باز با آنان برخورد کنیم و آنان نتوانند با دستان و طرح های شیطانی خود صدمه ای به نظام اسلامی و منافع ملی ما بزنند. از این رو بر مسئولان شورای عالی فضای مجازی فرض است تا با توجه به چراغ راه (رهبری) که در واقع سخنان و مواضع ایشان است قدم عظیمی را در راستای پیاده سازی شبکه ملی اطلاعات برداشته تا علاوه بر اجرای احکام ابلاغ شده از طرف رهبری امنیت کاربران ایرانی را تامین کنند، و اینترنت پاک و ارزان را در اختیار مردم کشور ایران قرار دهند و باعث ایجاد رسانه واحدی در جبهه حق شوند، زیرا تنها به این وسیله می توانند دست دشمنان را از اینترنت در ایران قطع کنند.

1-      سوره بقره/ آیه 208

2-      بیانات مقام معظم رهبری در بازدید از سازمان صدا و سیما 02/03/1383

3-      بیانات مقام معظم رهبری 26/09/1381

4-      بیانات مقام معظم رهبری 22/05/1393

5-      باز خوانی نقش دولت ها، 1388، ص 34
موافقین ۱ مخالفین ۰ ۹۵/۰۹/۰۲
انتظار ...

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی